Проверете колку сте флексибилни: 35 минути јога за целото тело

Б.С.Б.
/ 17.05.2022 / 14:46

Кога ќе посакате да направите пауза од стандардните вежби, јогата е секогаш совршен избор за тоа.

Не само што ќе ги зацврстите мускулите и ќе ги наполните батериите, туку до максимум ќе ја тестирате вашата флексибилност. Овој сет вежби во траење од 35 минути ќе ви помогне да се чувствувате подоброи со повеќе енергија, но исто така ќе ги активира и сите ваши мускули.

реклама

Фит

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Read more
Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Read more
play_arrow

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more