Прв поглед на новото BMW

Извршниот директор на BMW, Оливер Ципсе, излезе на сцената за време на годишната конференција на BMW Group за да соопштикога конечно ќе бидат претставени сериите 7 и i7.

Водечкиот автомобил на компанијата ќе го наследи смелиот дизајн на предната решетка од Concept XM. Има осветлена контура надополнета со позадинско осветлување.

BMW Series 7 ќе биде достапен со конвенционални мотори (бензински, дизел и хибриден) и како електричен i7 со проценет опсег од околу 600 километри и батерија од 120 kWh.

Шефот за развој Френк Вебер потврдува дека BMW i7 ќе има над 600 КС, што ќе го направи најмоќен Series 7.

Remote video URL
Тагови
реклама

Авто новости

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Read more

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Read more

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Read more

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Read more
 

Автомобили

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Читај повеќе

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Читај повеќе

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Читај повеќе

FZero со 1.169 КС е новиот бетмобил дизајниран за патеки

Читај повеќе
  • filter

Кои се десетте најбрзи електрични автомобили?

Читај повеќе

Германците не се откажаа од возење автомобили и покрај билетите за јавен превоз од 9 евра

Читај повеќе

Маск за конкурентот Lucid: Правам повеќе деца отколку тие автомобили

Читај повеќе

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Читај повеќе