Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Нетфлиџ го објави првото видео од втората сезона на „Bridgerton“, на големо задоволство на милиони обожаватели кои едвај чекаат да го видат.

Како што е веќе познато, втората сезона ќе се фокусира на љубовниот живот на Ентони Бриџертон, додека животот на неговата сестра Дафне во новата сезона останува надвор од фокусот.

Видеото на YouTube каналот на Netflix веќе има над 700.000 прегледи. Во едноминутното видео се гледа како Ентони разговара со нов лик во серијата, Кејт Шармот (Симон Ешли).

Симон ќе ја толкува новата љубов на Ентони, а судејќи по првата најава, ова би можело да биде приказна за љубовта и омразата.

„Bridgerton“ е американска серија чие дејство се одвива во 19 век во Лондон.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе