Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Вонвременскиот мајстор за ориентални боречки вештини има нов филм чија премиера ќе биде на почетокот на април.

Станува збор за филмот со оригинален наслов „龙马精神“ (Лон ма џин шен), додека англискиот гласи „Ride on“. Филмот е на мандарински јазик.

Она што е познато е дека 68-годишниот Џеки Чен го игра ликот на Лао Луо, кој заедно со својот коњ Црвенокос биле каскадери во филмови. Откако поради долгови Луо ќе треба да го продаде својот миленик, преку ноќ стануваат сензација на социјалните мрежи.

Режисер и сценарист е Лери Јан, а покрај Џеки глумат и Хаоцун Лиу, Чилин Гуо, Џин Ву, Ронгуан Ју, Шин Ју, Енди Он, Јуетин Лан, Џои Јун, Шенјан Шјао и други.

Remote video URL

Премиерата ќе биде на 7 април во Кина.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе