Првиот изведувач на „Здраво Млади 11“ е шведскиот панк бенд „Viagra Boys“

Организаторот на фестивалот „Здраво Млади 11“, Младинскиот Културен Центар, денеска го откри првиот изведувач кој ќе настапи на овогодинешното изддание.

„Viagra Boys“ е пост-панк бенд од Шведска кој требаше да настапи на минатогодишното издание, но поради рестрикциите со пандемијата, неговото учество беше откажано. Затоа, тие ќе се појават на сцената на МКЦ сега во август.

„Стигнавме и до оваа најава што ќе ни ги донесе #ViagraBoys, кои беа планирани за ланското издание. И повторно нема да ве лажеме и да глумиме опуштеност. МКЦ тимот брои гооолеми фанови на бендот и денес официјално станавме горди сопственици на акции од Shrimptech Enterprises🍤 Овој шведски пост-панк бенд со секој нов албум станува сѐ подобар и подобар. И конечно ја имаме таа чест да ги угостиме момците на 26 август во паркот на МКЦ. Билетите ги пуштаме за точно една недела од сега“, објави организаторот.

Традиционално, сите изведувачи ќе бидат еден по еден објавувани периодично. Првите билети за „Здраво Млади 11“ закажан за 26 август ќе бидат пуштени во продажба наредниот четврток.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

МК сцена

„8 часа љубов“ – прв пијано маратон на македонската музичка сцена

Read more

Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на „Здраво Млади 11“

Read more

Аудиовизуелно уживање - новата песна „Парфем“ на Пијан Славеј и Тања Тас

Read more

Македонија на Евровизија: Кој е вашиот омилен настап?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе