Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Рисовите се ноќни животни кои ретко излегуваат преку ден, токму затоа оваа снимка стана вистински хит на социјалните мрежи.

Овој импресивен скок е снимен во Луизијана минатиот месец, а снимката е објавена пред два дена.

Според Лорел Сериејс од Универзитетот во Кејптаун, рисовите со леснотија можат да прескокнат неколку метри, а помалите мачки уште повеќе.

За овој случај таа вели дека рисот најверојатно ловел или не сакал да се наводени. Таа додаде дека големите мачки можат да скокнат до 6 метри.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Забава

Само малку да те погалам

Read more

Татковците се неверојатни

Read more

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more

Да се повозам малку, фејл компилација

Read more

Видео

  • play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Читај повеќе
  • play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Читај повеќе
  • play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Читај повеќе
  • play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Апокалипса во Мексико: Песочна бура проголта град

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајфеловата кула повторно отворена за посетители

Читај повеќе