Пржени лепчиња на поинаков начин - за помалку впиено масло

Ако ви останал стар леб и не сакате да заврши во тостер, најдобро е да го искористите за пржени лепчиња. Но, многу луѓе го избегнуваат овој омилен појадок поради премногу маснотии што се апсорбираат за време на пржењето.

Ви претставуваме рецепт за ова популарно јадење кое е многу помалку масно бидејќи не се пржи туку се пече. Пржените лепчиња се брз, евтин и вкусен појадок кој вашето семејство ќе го сака. Најдоброто од сѐ е што можете да направите разни комбинации, па во смесата со сирење можете да додадете ситно сечкана шунка, печеница, сув врат или што и да посакате.

Можете да ги јадете и за вечера ако ви остане малку од појадокот. Единствениот недостаток е тоа што ќе сакате да ги правите секој ден.

Потребни состојки:

  • 8 парчиња бајат леб
  • 300 гр сирење
  • 2 јајца
  • 200 мл млеко

Подготовка:

Исечете го лебот на парчиња со средна дебелина. Во длабока чинија се матат 2 јајца и се додава сирењето кое се пасира за да се добие компактна маса. Доколку користите постаро сирење, можете да налеете малку млеко, колку да се добие еднолична смеса со која ќе ги наполните кришките. Потопете го лебот во чинија со млеко, но внимавајте да не кисне премногу, буквално само ставете го и превртете го во чинијата, а потоа натопените кришки наредете ги на плех обложен со хартија за печење. На секое парче ставете од претходно подготвената смеса од сирење и јајца. Во оваа смеса по желба можете да додадете сечкана шунка, или што и да сакате. Се става во рерна и се пече 15 до 20 минути на 200 степени Целзиусови додека кората не добие златно-жолта боја.

Кога пржените лепчиња се готови, по желба можете да ги посипете со една рака рендан кашкавал и повторно да ги ставите во загреана рерна доволно долго за да се растопи кашкавалот. Послужете со чаша јогурт или кисело млеко.

реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Рецепти

Утринско смути со кафе по рецепт на нутриционистката Ана Марија Кузмановска

Read more

Дали е подобро да купите свежа или замрзната риба?

Read more

Кралица на есента: Седум десерти со тиква

Read more

Рецепт за домашен леб, највкусниот што ќе го пробате

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Утринско смути со кафе по рецепт на нутриционистката Ана Марија Кузмановска

Читај повеќе
  • filter

Скопски маратон 2022 низ фотографии

Читај повеќе

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Читај повеќе
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да купите свежа или замрзната риба?

Читај повеќе

„Мојот маж“ од Румена Бужаровска меѓу најпродаваните книги од источноевропски автори во Франција

Читај повеќе

Кафето може да ни помогне да живееме подолго, особено меленото 

Читај повеќе

Што треба да јадете за да го забрзате метаболизмот?

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе