ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2024

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Макфакс/Кајгана
/ 15.06.2024 / 12:06

ПСЖ го официјализираше трансферот на најдобриот руски голман, Матвеј Сафонов. Кранодар од трансферот заработи 20 милиони евра.

Матвеј Сафонов е најдобриот голман излезе од Русија уште од времето на легендарниот Игор Акинвејев.

ПСЖ го донесе Сафонов да му биде резерва на Џиџи Динарума, бидејќи договорите им завршија на Кејлор Навас и Серхио Рико.

Сафонов е првото засилување за ПСЖ за новата сезона.

25-годишниот голман од 2021 година е сениорски репрезентативец на Русија за која досега има 14 настапи. Претходно бранеше во сите младински репрезентативни категории. Бранеше и на ЕУРО 2020.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе