Пуштени во продажба билетите за следните три натпревари на РК Вардар во ЛШ

Со цел да им се овозможи на навивачите навреме да обезбедат билет за некој од следните три домашни натпревари на Вардар 1961 во Лигата на шампиони (ЛШ), од денеска почнува продажбата на влезници за дуелите против Монпеље, Кил и ПИК Сегед, соопшти претпладнево македонскиот ракометен шампион.

Следен предизвик за Вардар 1961 ќе биде дуелот против француски Монпеље на 13 октомври во Скопје, по што „црвено – црните“ во салата „Јане Сандански“ ќе им бидат домаќини на германски Кил, на 27 октомври, и унгарски ПИК Сегед, на 25 ноември.

Согласно ковид протоколите, максималната исполнетост на салата „Јане Сандански“ ќе биде 30 отсто од вкупниот капацитет, или 1.800 лица, а за навивачите е задолжителен сертификат со примена најмалку една доза вакцина против COVID-19 или потврда за прележан коронавирус.

Цената на влезниците се движи од 350 до 450 денари. 

Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Ракомет

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Read more

Ракометарите на Пелистер триумфално низ Атина

Read more

Лазаров ги соопшти патниците за Египет - тројца дебитанти

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе