Путин му го врачи рускиот пасош на Стивен Сигал

Рускиот претседател Владимир Путин му го врачи новиот руски пасош на американскиот актер Стивен Сигал. По српскиот пасош и руското државјанство, Сигал конечно доби и руска патна исправа.

На церемонијата во Кремљ, Путин рече дека се надева дека ова ќе служи како симбол на подобрување на кршливите врски меѓу Москва и Вашингтон, пишува Business Insider.

Во последните две години односите меѓу Русија и Вашингтон го достигнаа најлошото ниво уште од времето на Студената војна, како резултат на вооружените конфликти во Украина и Сирија, каде двете земји заземаа спротивни страни. По изборот на Доналд Трамп за иден американски претседател Путин изјави надеж дека односите ќе се подобрат.

Remote video URL
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Свет

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Read more

5 клучни точки од првиот говор на Трамп по обидот за атентат

Read more

И по Урсула-Урсула

Read more

Јужна Кореја го призна правото на здравствено осигурување на истополовите парови

Read more
 

Вести

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 22 до 26 август со мотото „Допир на убавината“

Читај повеќе

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Читај повеќе

Побарувачката за струја е зголемена поради топлотните бранови

Читај повеќе

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Читај повеќе

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Читај повеќе

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Читај повеќе

Пад на акциите од технолошкиот сектор на Волстрит

Читај повеќе