Путин прогласен за најсекси маж во Русија

Резултатите од анкета спроведена во Русија покажуваат дека 18% од руските мажи и 17% од жените сметаат дека претседателот Владимир Путин е најсекси маж во земјата.

Екстремно сомнителната анкета на сајтот за вработување Superjob.ru испитала 2.000 Руси и утврдила дека 68-годишниот ерген е најсекси маж во земјата, пишува The Moscow Times.

„Русите сè уште го сметаат Владимир Путин за најатрактивен славен човек во земјата“, објави Superjob.ru, и покрај падот на рејтингот на претседателот за 1% во споредба со минатата година.

Случајно, анкетата од отворен тип и спроведена лично, беше објавена откако Путин доби можност да се кандидира за претседател до 2036 година.

Интересен е податокот дека 19% од мажите испитаници лично за себе рекле дека се најсекси маж во Русија, додека 18% од жените рекле дека нема ниту еден секси во целата земја, пишува The Moscow Times.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Стил

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Read more

Крупни или слаби, кои жени им се најпривлечни на мажите?

Read more

Лаура Даморе, стјуардеса со најголема популарност на Instagram

Read more

Креативни идеи за уредување на мала тераса

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе