Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Рускиот претседател Владимир Путин заигра на гала натпреварот, беше доста голгетерски расположен и го предводеше својот тим до голема победа.

Тимот наречен Хокеарски Легенди предводен од Путин со 17:6 го растури комбинираниот тим на Ноќната Хокеј Лига во гала натпревар кој се одржа во арената „Бољшој Леден дворец“ во Сочи.

Рускиот претседател постигна 7 гола: 1 во првата третина и по 2 во втората и третата.

Во тимот на Путин соиграчи му беа министерот за одбрана Сергеј Шојгу, како и олимписките шампиони Вјачеслав Фетисок, Алексеј Касатонов, Валериј Камбески, Павел Буре и други. Голман беше гувернерот на регионот Тула, Алексеј Дјумин. Путин традиционално настапи во црвен дрес со број 11.

На спротивната страна дел од тимот беа газдата на Volga Group, Генадиј Тимченко, извршниот директор на Norilsk Nickel, Владимир Потањин, како и косопственикот на СМП Банк, Роман Ротенберг.

Remote video URL
Remote video URL

Ноќната Хокеј Лига беше формирана на иницијатива токму на Путин во 2012 година кога се одигра и првиот натпревар, на 7 мај, само неколку часа по претседателската инаугурација на Путин во Кремлин.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more

Чек дис аут

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Read more

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Докторка открива зошто децата не треба да спијат во соба со отворена врата

Читај повеќе

Кога гледањето фудбал е опасно по здравјето?

Читај повеќе

Како менопаузата го менува мозокот на жената?

Читај повеќе

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Читај повеќе
  • play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Читај повеќе

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе