На американскиот бокс-офис

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Второто продолжение на „A Quiet Place“ и во третиот викенд на прикажување се наоѓа на врвот на американскиот бокс-офис, заработувајќи над 100 милиони долари на домашниот пазар.

Хорор филмот стана првиот филм којшто од почетокот на пандемијата заработи над 100 милиони долари во киносалите.

Главната улога ја толкува Емили Блант, а дејството се одвива во свет во кој владеат вонземјани, додека луѓето со скоро изумрен вид. Вонземјаните се исклучително чувствителни на звуци, што значи дека преживеаните мора да бидат многу тивки за да опстанат.

Општиот заклучок е дека филмот постигна голем успех можеби и затоа што е првиот филм што се прикажува само во кино, додека останатите потенцијални блокбастери дебитираа и  на стриминг сервиси, пишува ComicBookMovie.

Remote video URL

 

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Филм & ТВ

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Read more

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Read more

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Read more
 

Сцена

  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе