Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Македонскиот кошаркарски прволигаш Работнички денеска официјално соопшти дека го откажа настапот на вториот турнир во АБА 2 лигата, што попладнево започна во Бања Лука, поради голем број заразени играчи во своите редови.

– Моменталната состојба со коронавирусот во КК Работнички е главната причина поради која не отпатуваме на вториот турнир во АБА 2 лигата, обелодени скопскиот клуб.

Во клупското соопштение се наведува дека, засега, најмалку четворица кошаркари се заразени со коронавирус.

-Уште неколку други пројавуваат симптоми. Во моментов 14 играчи и членови на стручниот штаб имаат добиено решенија за 14-дневна изолација. Во брзо време ќе добиеме резултати од новите тестирања со што ќе имаме појасна слика кои играчи и членови на стручниот штаб се позитивни, соопшти Работнички. 

реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Read more

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Read more

Кошарка

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Read more

Тимот на Леброн победи на Ол-Стар, Јанис испиша историја

Read more

Ембиид и Симонс исфрлени од Ол-Старот поради фризер

Read more

Кари победи во тројки, забивања за заборав

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Читај повеќе

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Читај повеќе

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Читај повеќе

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Читај повеќе

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Читај повеќе

Кејн и Сон срушија премиерлигашки рекорд за асистенции

Читај повеќе