Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Кајгана/МИА
/ 25.09.2021 / 12:20

Осумнаесетгодишната тенисерка Ема Радукану, која стана суперѕвезда по сензационалната победа на УС Опен, објави крај на соработката со тренерот Ендрју Ричардсон, кој и помогна да триумфира во Њујорк.

Тренерот беше ангажиран за да работи за летната серија турнири, и во моментов, Радукану нема планови за продолжување на соработката со него.

-Во оваа фаза од мојата кариера, ми треба некој со искуство за работа на турнири во ВТА ​​на највисоко ниво, објасни тенисерката која кон средината на август беше рангиран на 150. место на светската ранг-листа и не можеше да се квалификува за учество на големи натпревари без поминување на тешки квалификации.

Сега Радукану е 22. во рејтингот и добредојден учесник на секој турнир. 

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Тенис

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Read more

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Read more

Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Read more
 

Спорт

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Читај повеќе

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе