Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Успешната манекенка Емили Ратајковски, која многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот, ги изненади сите со храбрата промена на фризурата.

Имено, таа на својот Instagram профил објави серија фотографии на кои позира на кревет, а сите веднаш забележаа дека Емили се откажа од долгата кафена коса и сега има многу кратка фризура.

Оваа промена воопшто не им се допадна на нејзините следбеници.

„Се надевам дека ова е перика“, „Кога жените ќе сфатат дека кратката коса на никого не му стои?“, „Само бабите можат да носат кратка коса“, „Ова е страшно“, „Изгледа ужасно“, се нижеа реакции.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Сепак, еден коментар особено се истакна.

„Дајте ѝ недела дена и заменката 'таа' ќе ја замени со „тоа/тие'“, напиша еден следбеник, но оваа шега на многумина не им се допадна.

За потсетување, Емили Ратајковски го роди своето прво дете пред две години. Тогаш изјави дека ќе го воспитува родово неутрално, додека тоа само не одлучи каков пол ќе биде.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе