Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Никола Јокиќ е првиот српски кошаркар кој го доби признанието за најкорисен играч на најсилната лига во светот.

Ова што го привлече вниманието на јавноста е реакцијата на Јокиќ кога му соопштија дека тој е МВП.

Информацијата најпрвин ја објавија американските медиуми, а потоа беше објавено и видеото каде комесарот на лигата им соопштува на Нагетс дека Јокиќ е МВП.

URL

Немаше сомнеж дека Јокиќ ќе биде МВП.

Одигра 72 натпревара, во просек остваруваше 26,4 поени, 10,8 скока и 8,3 асистенции.

URL

Јокиќ стана најниско драфтуваниот МВП во историјата на НБА лигата. Беше 41. пик на драфтот во 2014 година. Тој стана првиот играч што бил МВП и ги играл сите натпревари во сезоната од 2008 година и Коби Брајант.

Оваа сезона Јокиќ беше Топ 5 по поени, скокови и асистенции.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Read more

Кошарка

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Read more

Милвоки Бакс се новите НБА шампиони

Read more

Скола со 41 година по петти пат ќе игра на ЛОИ

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе