Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Видео кое во краток рок стана вирално и собра над 13.7 милиони прегледи прикажува неверојатна сцена од рибарски брод.

На снимката се гледа мала морска раја како лежи свртена на грбот, а во еден момент ѝ приоѓа рибар и почнува да ја скокотка по стомакот. Преслатката реакција, која изгледа како рибата да се смее, предизвика најразлични реакции.

@mafishguy

Nothing to see here....just #tickling a #fish and making him #laugh

♬ original sound - Fishing Guy

Некои изразија загриженост поради тоа што рајата е на површина наместо во вода, но рибарот објави уште едно видео во кои откри дека сите риби се вратени во вода.

@mafishguy

No #fish were harmed in the making of this TikTok. All fish were #released to #swim another #beautiful day! #fyp #foryoupage

♬ Vacation - Dirty Heads
Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Read more

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе