ЛА ЛИГА 2022/2023

Реал со автогол и промашен пенал падна на Мајорка

Филип Здравески
/ 05.02.2023 / 16:24

Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на гостувањето на Белеарските Острови кај тимот на Мајорка.

Гостите од шпанската престолнина имаа негатива од 13-тата минута кога Начо Фернандес си постигна автогол.

Интересно, првото полувреме се заврши без удар во рамки на гол од страна на двата тима, нормално, постигнат автогол не влегува во оваа статистика.

Во 59. минута Реал доби удар од белата точка откако голманот Предраг Рајковиќ фаулираше во шестнаесетникот. Но, веднаш си ја поправи грешката бранејќи го ударот на Марко Асенсио.

До крајот Реал не успеа да постигне израмнувачки погодок и го претрпе третиот пораз сезонава.

Кралскиот клуб има 45 бодови, 5 помалку од лидерот Барселона која вечерва против Севиља може да ја зголеми предноста.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Фудбал

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Read more

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Read more

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Read more

Елмас: Најважно е што победивме

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Читај повеќе

Пролет е сензацијата во ракометниот Куп на Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Читај повеќе

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Читај повеќе

Елмас: Најважно е што победивме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Читај повеќе

Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Читај повеќе

Барди: Многу е важно да почнеме со победа

Читај повеќе