Рецепт на денот: Бомбици со кокос

Едноставен рецепт со кокос.

Потребни состојки:

100 г чоколадо

50 г маскарпоне

50 г путер

80 г кокос

80 г бисквити

Начин на подготовка:

Растопете чоколадо, путер и маскарпоне и додајте бисквити и кокос, по вкус малку цимет и ванилин шеќер и повторно измешајте.

Веднаш направете бомбици кои ќе ги извалкате во кокос. Оставете ги во фрижидер. Ако сакате, може да ги извалкате во бисквити. Може да додадете лешници или мелени ореви.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Рецепти

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Read more

Пoјадок за шампиони: Зошто треба да јадете две јајца наутро?

Read more

Предлог за десерт: Мафини од морков

Read more

Брзо и лесно: Есенска пита од дуњи

Read more
 

Магазин

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Читај повеќе

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Читај повеќе
  • filter

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Читај повеќе

Трикови за чистење со домашни намирници

Читај повеќе

Дали постои љубов на прв поглед?

Читај повеќе

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Читај повеќе

Шефе, како се вика петок на англиски?

Читај повеќе

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе