Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Само за вистинските љубители на италијанската кујна. Не е сеедно кој вид на сирење ќе го употребите во овој специјалитет – мора да имате горгонзола, пармезан и ементал, а четвртото сирење е по ваш избор.

Потребни состојки:

2 дл млеко

100 г ементал

100 г горгонзола

50 г кашкавал(гауда, трапист)

50 г рендан пармезан

4 жолтки

500 г тестенини(пене, шпагети, ригатони)

Начин на подготовка:

На пареа мешајте го млекото со пармезан и другите видови сирење исечени на коцки додека да се стопат, а сосот да се згусне. Тргнете од оган и додавајте ги жолтките, една по една. Додајте го сосот врз претходно подготвените тестенини. 

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе