Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Брендот Redmi објави неколку детали за својот нов гејмерски смартфон.

Redmi ќе го претстави новиот смартфон кој е наменет за гејмери на 27 април. Официјалното име на уредот ќе биде Xiaomi Redmi K40 Game Enhanced Vision.

Новиот уред има поинаков дизајн на камерите, има две големи леќи, но има и трета голема камера во средината.  

Околу камерата ќе има LED прстени кои ќе светат кога ќе биде активен Game Mode.

Овој мод ќе се активира со помош на копчето кое ќе биде сместено до камерата. Наскоро се очекуваат повеќе детали за овој гејмерски смартфон.

Тагови
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Мобилни

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Read more

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Читај повеќе
  • play_arrow

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ќе стигне во 2022

Читај повеќе

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Читај повеќе

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Билетот за лет во вселената со Blue Origin се продаде за 28 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Читај повеќе

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Читај повеќе

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе