Рејчел Остович и Пејџ Ванзант ќе имаат реванш без ракавици

Поранешната УФЦ борачка Рејчел Осович ја продолжи кариерата во Bare Knuckle Fighting шампионатот.

Остович беше отпуштена од УФЦ во декември минатата година, но ќе продолжи да се бори во BKFC, во борба без ракавици.

На тој начин таа ги следи примерите на колешките Ребека Ролингс и Пејџ Ванзант. Токму Пејџ ќе биде нејзината прва противничка.

Воедно, тоа ќе биде и реванш по УФЦ борбата во 2019 година, кога победи Пејџ Ванзант.

Истовремено, реваншот ќе биде  и прилика за Ванзант да го поправи првичниот впечаток откако на дебито на BKFC во февруари беше поразена.

Remote video URL
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Останати спортови

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Read more

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Read more

Данска противник на македонските одбојкари во финалето на Европската сребрена лига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе