Рекорден број на заразени со коронавирус во Австралија

Сојузната австралиска држава Викторија денеска објави дека е забележан рекорден број на заразени со коронавирус и предупредија дека ќе ги продолжат рестриктивните мерки доколку луѓето кои не се чувствуваат добро продолжат да одат на работа, пишува Reuters.

Втората најголема држава во Австралија пријави 532 случаи на заразени со коронавирус, со што денешната бројка на заразени е 549, што е рекорден број од почетокот на пандемијата.

Во Викторија има повеќе од 4.500 активни случаи на заразени со COVID-19. Починаа 6 лица, a вкупниот број на починати се искачи на 77.

Жителите на Мелбурн имаат дозвола само да одат на работа, во маркет, да одат на тренинг или на лекар.

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Свет

Париз ќе засади 170.000 дрва за да ја подобри климата во градот

Read more

Кипар поништи 45 „златни пасоши“

Read more

Шведска ги укина сите мерки, дали тактиката на Тегнел успеа?

Read more

Експлозија во преполна џамија во Авганистан, десетици повредени и мртви

Read more
 

Вести

Евростат: Романците и Бугарите најсиромашни во ЕУ

Читај повеќе

Во Врање досега вакцинирани 13.657, а ревакцинирани 11.966 македонски државјани

Читај повеќе

Гласањето на болните, немоќните, лицата со COVID-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

Читај повеќе

Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско

Читај повеќе

Гостиварец осомничен за физички напад врз сопругата и ќерката

Читај повеќе

Париз ќе засади 170.000 дрва за да ја подобри климата во градот

Читај повеќе

Поведена постапка за поткуп при избори и гласање

Читај повеќе

Затворен за сообраќај патниот правец Дебар – Маврово

Читај повеќе

Почна изборниот молк

Читај повеќе