Рекорден седми „Фајнал фор“ за Кире Лазаров

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров по седми пат ќе игра на завршницата од Лигата на шампионите. Неговиот тим Нант се пласира на завршниот „Фајнал фор“ турнир, откако синоќа го елиминираше фаворитот Веспрем со вкупен резултат 62:60, по четвртфиналните пресметки.

Лазаров е рекордер според бројот на настапи на Ф4, а по седми пат ќе биде дел од турнирот на најдобрите четири. Македонскиот селектор е актуелен рекордер и по број на голови во елитното натпреварување.

Четириесет и едногодишниот Лазаров во „Ланксес Арената” во Келн на Ф4 играше во дресот на Сиудад Реал, Атлетико Мадрид и Нант, како и три пати со Барселона.

Во сезоната 2014/15 македонскиот ас стана европски првак, а уште три пати играше финале за европска титула.

Завршниот турнир на Лигата на шампионите сезонава се игра на 12 и 13 јуни во Келн.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Ракомет

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Read more

ОИ: Ракометарите на Шведска го совладаа домаќинот, Шпанија подобра од Норвешка

Read more

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Read more

Вардар 1961 со гостување кај норвешки Елверум ја отвора сезоната во ЛШ

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе