Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Motorola на 5 август ќе претстави три нови смартфони, а нивниот изглед го открија новите рендери. Се работи за моделите Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite.

На рендерите се гледа дека сите три модели имаат три задни камери, но и поинаков дизајн и леќи.

Motorola Edge 20 Lite има поинаков модул со три кружни камери. Сензорот за отпечаток на прст е интегриран во копчето за отклучување на уредот.

Moto Edge 20 доби три задни камери и LED блиц.

Moto Edge 20 Pro е флегшип со перископска камера над двете камери – главната од 108 и ултрашироката камера.

Сите три уреди користат Android 11 и поддржуваат 30W брзо полнење. Задните панели се направени од пластика која изгледа како стакло, а Edge 20 Pro ќе има Blue Vegan Leather опција која ќе го олесни ракувањето со уредот.  

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Мобилни

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more

Спојувањето со OPPO го направи OnePlus сосема нов бренд

Read more

Honor го претстави новиот телефон

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Читај повеќе

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероид го погоди Јупитер, снимен моментот од ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Читај повеќе