СЕРИЈА А 2019/20

Рибери не може да се препознае на FIFA 20, PES2020 му се додворува

Графиката со која EA Sports го направила Франк Рибери на новата FIFA 20 е очајна, па самиот играч јавно се пожали.

Французинот седнал да поигра FIFA 20 со неговите деца, но она што го видел го запрепaстило. Играчот со број 7 во Фиорентина на грбот носи Ribery, но на изглед воопшто не личи на него.

Се пожали на Twitter пишувајќи: „Неодамна играв FIFA 20 со моите деца. Еј EA Sports... Кој е човеков?“

Намирисувајќи шанса за добра промоција, ривалите од PES го искористија моментот да се пофалат дека нивниот Рибери е речиси идентичен како вистинскиот.

„Еј Франк! Знаеш ли кој е овој?“

Причината за тоа не е неспособноста на луѓето во EA Sports туку фактот што PES ги има правата за Серија А па затоа EA Sports мора да ги деформира ликовите на играчите од калчото.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Гејминг

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Read more

Гик

СЗО: Новиот коронавирус најверојатно потекнува од лилјаците

Читај повеќе
  • play_arrow

Crew Dragon успешно ги врати астронаутите на Земјата

Читај повеќе

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТikTok, а Microsoft преговара да ја купи

Читај повеќе

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Читај повеќе

Научници работат на „вештачко Сонце“ вредно 20 милијарди евра

Читај повеќе

Сајбер криминалците ги оштетиле граѓаните а Црна Гора за 1,8 милиони евра

Читај повеќе

Австралија е првата земја во која Facebook и Google ќе плаќаат за вести

Читај повеќе
  • filter

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ново успешно тестирање на Starship

Читај повеќе