Ридигер и Филкруг се фатиле за гуша, соиграчите спречиле физичка пресметка

Макфакс/Кајгана
/ 11.06.2024 / 10:33

Антонио Ридигер и Никлас Филкруг за малку ќе се степале на синоќешниот тренинг на германската репрезентација во пресрет на Европското првенство.

Оваа вест прв ја објави Bild, а ја потврдија и бројни други медиуми и германски фудбалски инсајдери. Како што наведуваат сите, тепачка спречиле соиграчите.

Фудбалерите на Реал Мадрид и Борусија Дортмунд на тренингот неколку пати биле во дуел за топката бидејќи играле на спротивставени страни во два одвоени тренинзи, а во неколку наврати имало вербални и жестоки физички дуели.

Пред крајот на тренингот, ситуацијата ескалирала. Ридигер и Филкруг започнале да се туркаат меѓу себе, а како што пишува Bild, брзата реакција најпрвин на помошникот тренер Сандро Вагнер, а потоа и на останатите игрчи спречиле сериозна тепачка.

Засега не се знае како селекторот Јулиан Нагелсман ќе ги санкционира своите репрезентативци и дали воопшто ќе ги санкционира.

Bild објавио и видео со дел од кошкањата на тренингот.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Фудбал

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Read more

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Read more

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Read more

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Read more
 

Спорт

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе