Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Популарниот пејач Рики Мартин во едно интервју, во кое зборуваше за неговата сексуалност, призна дека сега се чувствува многу послободно за разлика од претходно.

Иако се чувствува многу поубаво откако призна дека е геј, сепак не може да ги заборави бројните прашања од новинарите, но и од неговите пријатели и семејство во врска со неговата сексуалност.

Рики Мартин е во брак со неговиот помлад сопруг, сликарот Џуан Џозеф со кого ги воспитува неговите деца.

Пејачот изјави дека криењето на сексуалната определба е многу стресно и вознемирувачко за еден човек.

„Со години бев збунет. Многу деца кои се соочуваат со истиот проблем не знаат од кого да побараат помош. Луѓето околу нив им кажуваат дека нивните чувства се погрешни“, вели Рики Мартин.

Тој во 2010 година призна дека е геј, а во брак стапи во 2017 година.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Музика

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Read more

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Read more

Мерилин Менсон излезе од затвор за една недела

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе