Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

После фантастичните два синглови “Translucent” и “Set Me Free” со кои Ris Flower ја започна својата интернационална кариера, на своите фанови им носи ново супер изненадување, нов  сингл со наслов “All I Wanna Know”. 

Новиот сингл е дел од проектот “Ris Flower - Live Power Session” кој e комплетно снимен во живо, во сега веќе легендарната Универзална Сала. 

Ris Flower со овој проект го прикажува и докажува она што одсекогаш било негова најголема “сила” , а тоа се секако настапите во живо. 

“После првите два сингла снимени во студио и затворени поради корона вирусот, едноставно морав да застанам на бина со мојот бенд и макар и без публика да уживаме на кратко, така и се роди идејата за овој проект кој во следниот период ќе го споделам со сите Вас. 

Remote video URL

Синглот “All I Wanna know” е достапен  на VEVO каналот на Ris Flower  

Vevo - https://www.youtube.com/channel/UCrMK... 

како и на најпосетените стриминг платформи 

SPOTIFY: https://open.spotify.com/album/0fcqUx5Rr5g2ZVjpDPw9Fd 

APPLE MUSIC: https://music.apple.com/us/album/live-power-session-ep/1571220696 

DEEZER: https://www.deezer.com/en/album/235778852 

Проект “Live Power Session”  

Продуцент Mustafa Canbazlar, Arikan Sirakaya и Ris Flower  

Mix&Mastering: Arikan Sirakaya - Studio Ari / Истанбул 

Вокал - Ris Flower  

Гитара- Филип Пулески  

Клавијатура и придружен вокал - Стефан Алексовски  

Бас гитара - Ѓоко Максимовски (Ѓоле) 

Тапани - Кристијан Лафазановски 

Режисер - Бруно Вељановски  

Директор на фотографија - Борис Ралев 

реклама

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

МК сцена

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Read more

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Read more

Ристо Вртев: Песните на „Архангел“ сега ми будат поинакви емоции од времето кога беа напишани

Read more

Нова изведба и спот за легендарната „Лихнида“

Read more
 

Сцена

  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе