Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Специјалниот денеска го слави својот јубилеен 60-ти роденден, а Рома успеа со едно навистина прекрасно видео да му го разубави денот.

Жозе Мурињо ѝ донесе трофеј на Рома по цели 11 години пост откако минатата сезона ја освои Европа конференциската лига. Воедно сезонава тимот под негово водство се бори да заврши во првите четири на табелата и по 4 години Рома повторно да влезе во европската елита, Лигата на шампиони.

Видеото кое Рома го објави на социјалните мрежи почнува со доаѓањето на Мурињо во Вечниот град во 2021 година и продолжува со прославата во Тирана, каде минатиот мај беше финалето на Европа конференциската лига.

Португалскиот стратег со „Волчицата“ потпиша тригодишен договор кој на „Олимпико“ гарантира престој до 2024. Уште од неговото доаѓање меѓу навивачите постои огромен ентузијазам, кој ден денес не е намален, за што говори и посетата на домашните натпревари - „Олимпико“ беше распродаден на последните 19 натпревари во Серија А.

URL
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Фудбал

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Read more

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Read more

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Read more

Елмас: Најважно е што победивме

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Читај повеќе

Пролет е сензацијата во ракометниот Куп на Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Читај повеќе

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Читај повеќе

Елмас: Најважно е што победивме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Читај повеќе

Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Читај повеќе

Барди: Многу е важно да почнеме со победа

Читај повеќе