Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Кристијано Роналдо не е задоволен од работата на раководството на Манчестер Јунајтед.

Ливерпул го доведе Дарвин Нуњес, а Манчестер Сити Ерлинг Холанд, додека Френки де Јонг, Антони, Јуриен Тимбер и многу други играчи само се шпекулираат за доаѓање во Јунајтед.

Португалски Record објави дека Роналдо бил „фрустриран од недостатокот на амбиција во врска со трансферите“.Daily Mail пишува дека еден од најдобрите играчи во историјата му поставил ултиматум на раководството на клубот од Манчестер. Сака да види нови играчи или ќе си замине.

37-годишниот Роналдо минатата сезона постигна 24 гола на 39 настапи. Тој се врати во англискиот клуб минатата година по заминувањето во 2009 година со тогаш рекордниот трансфер од 94 милиони евра во Реал Мадрид.

реклама

Фудбал

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Read more

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Read more

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Read more

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Read more
 

Спорт

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Читај повеќе

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Читај повеќе
  • play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Читај повеќе
  • play_arrow

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Читај повеќе

Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Читај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Читај повеќе
  • play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Читај повеќе