ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Понижувачкиот неделен пораз од Ливерпул го погоди и Кристијано Роналдо, кој испрати порака до навивачите на Манчестер Јунајтед.

Пукна петарда синоќа среде „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ доживеаја вистинска бламажа од 0:5, а згора на сѐ поразот доаѓаат од лутиот ривал Ливерпул.

Роналдо ги одигра комплетните 90 минути, а сѐ што направи беше жолт картон за неспортски потег и поништен гол поради офсајд.

Во однос на дебаклот, Португалецот им се обрати на навивачите, кои масовно го напуштаа стадионот уште на околу 25 минути до крајот, веднаш откако Ливерпул погоди за 0:5.

Remote video URL

„Понекогаш резултатот не е оној за кој се бориме. Понекогаш резултатот не е оној кој го сакаме. И тоа е поради нас, само поради нас, бидејќи нема никој друг за да се обвини. Нашите навивачи повторно беа неверојатни во нивната поддршка. Тие заслужуваат подобро од ова, многу подобро, а на нас е да им го овозможиме тоа. Времето е сега!“, напиша тој на својот Instagram профил.

Ливерпул канонадата ја почна уште во 5. минута преку Наби Кеита по асистенција на Мохамед Салах. Во 13-тата Диогу Жита дуплираше, а потоа Кеита му ја врати услугата на Салах за 0:3. Длабоко во судиското надополнување пред паузата Салах уште еднаш погоди, овој пат на асистенција на Жота. Пет минути во вториот дел Салах дојде и до хет-трик.

Remote video URL
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Фудбал

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Read more

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Read more

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Read more

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе