Роналдо со нов предизвик: 142 стомачни за 45 секунди

Кристијано Роналдо, кој важи за еден од најдобрите фудбалери во светот, подготви нов предизвик за своите обожаватели додека е во карантин поради пандемијата со COVID-19.

Асот на Јувентус кој е во изолација во Португалија со своето семејство, на Instagram објави видео на кое прави вежби за стомачни мускули.

Во соработка со Nike, Роналдо ја почна кампањата The Living Room Cup (Куп во дневната соба), а целта е за 45 секунди да се направат што е можно повеќе стомачни вежби.

Роналдо за 45 секунди направи 142 стомачни, рекорд кој ќе биде многу тешко да се надмине.

Сепак, целта е да се поттикнат луѓето на физичка активност во нивните домови во време кога во многу земји има различни форми на ограничување на движењето на граѓаните.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Конечно тестирано семејството на починатиот од COVID-19 од Чаир

Read more

Фудбал

Серија А почнува со Торино - Парма?

Read more

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Read more

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Read more

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Read more

Спорт

Серија А почнува со Торино - Парма?

Читај повеќе

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Читај повеќе

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

Читај повеќе

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија над Падерборн

Читај повеќе
  • play_arrow

Дарко, Дарко, Дарко! Прв гол на Чурлинов за Штутгарт

Читај повеќе

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Читај повеќе