Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Б.С.Б.
/ 03.10.2022 / 20:09

Руската бодибилдерка Наталија Кузнецова, позната и како Наталија Амазонка, важи за најсилната жена во светот и моментално живее во Црна Гора.

Има 31 година и е светска шампионка во бодибилдинг, со неколку рекорди зад себе. Во последните неколку месеци Наталија патува низ Црна Гора и Босна и Херцеговина, а особено привлечен за неа е Херцег Нови, каде купи куќа.

Наталија почнала да тренира уште како тинејџерка, кога имала 40 килограми. Нејзината сегашна тежина е 90 килограми. Пред многу години, нејзиниот татко ја поддржувал да вежба со цел подобрување на нејзината самодоверба со оглед на тоа што како дете била многу повлечена.

Вели дека никогаш не ни сонувала за спортска кариера, но веќе на 15 години станала шампионка. Денес е славна и вели дека е навикната луѓето да ја препознаваат на улица.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Фит

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more

Утринска навика поради која хормоните ви дивеат и се дебелеете

Read more

Несвесна грешка при изборот на појадок придонесува за дебелеење

Read more

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Read more
 

Магазин

Кое време од денот е најдобро за секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Читај повеќе

Зошто треба да ја миеме бананата пред да ја излупиме?

Читај повеќе

Лекари објаснија што се случува во телото кога ќе се откажеме од кафе

Читај повеќе
  • filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Читај повеќе

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • filter

Скопски моден фестивал и Моден викенд Скопје го размрдаа модерно Скопје

Читај повеќе

Особини по кои ќе ги препознаете емоционално незрелите родители

Читај повеќе