Салма Хајек во бикини му пркоси на времето

Салма Хајек со следбениците на Instagram сподели фотографии од одмор каде позира без шминка и во дводелен костим за капење, по којзнае кој пат изненадувајќи со својот изглед што им пркоси на годините.

Мексиканско-американската актерка објави неколку фотографии на кои позира во жолто бикини, а на обожавателите им рече дека благодарение на одморот се чувствува „преродено“.

„Секогаш кога сакам да се чувствувам преродено, скокам во океанот“, напиша таа во објавата.

Нејзиниот неверојатен изглед на 56 години продолжува да ја воодушевува јавноста, поради што доби голем број комплименти, а американската продуцентка Хедер Пари заклучи дека ова издание е достојно за насловната страница на магазинот Sports Illustrated.

 

Хајек претходно ја откри тајната состојка одговорна за нејзиниот младешки изглед во шестата деценија.

„Kористам екстракт од кората на дрвото tepezcohuite, кое во Мексико се користи за лекување на изгореници бидејќи целосно ја обновува кожата. Во САД никој не го користи“, изјави таа за магазинот Elle. Таа додала дека го донела во лабораторија во Америка и дека истражувачите биле изненадени од позитивните резултати.

„Се запрашаа како е можно никој да не го користи. Благодарение на овој екстракт, немам потреба од ботокс или филери", рече тогаш Хајек.

Тагови
реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе