Само за фановите на Star Wars: Специјална едиција на Galaxy Note10 уредите

Се подготвува премиерата на легендарното филмско остварување, продолжението на Star Wars: The Rise of Skywalker кое e закажано за 20 декември оваа година.

За таа цел, компанијата Samsung за фановите на Star Wars подготви специјална едиција на својот најпопуларен модел Galaxy Note 10+, со назив Galaxy Note10+ Star Wars, а настана во соработка со продуцентската куќа Lucasfilm.

Самиот уред доаѓа со украсена кутија со Kylo Ren, а има и црвени акценти околу камерата на телефонот.

Што се однесува на другите детали, корисниците ќе добијат Galaxy Buds со специјално дизајнирано црвено пенкало.

Сигурно е дека оваа специјална едиција ќе биде голем хит меѓу фановите.

За повеќе информации погледнете Тука.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе