Самозапалување е причината за опожарената SEAT Altea во Ново Лисиче

Самозапалување била причината за опожарената SEAT Altea на паркингот на булевар „Асном“ во населбата Ново Лисиче која изгоре целосно и од чиј оган делумно беа зафатени други две возила, соопшти МВР.

Случајот беше пријавен викендов, на 9 август.

Според увидот, извршените разговори и прегледот на записите од безбедносна камера е утврдено дека околу 9:20 часот внатрешноста на возилото SEAT Altea се самозапалило при што огнот почнал да се шири. По кусо време, сопственикот на ВОЗИЛОТО М.Ј. (35) од Скопје се обидел да го изгасне пожарот, но при отворање на една од вратите, пламенот се проширил многу брзо, ја зафатил внатрешноста на возилото и другите две возила, Fiat Punto, сопственост на И.Н. (41) и Mercedes-Benz E 270, сопственост на К.С. (73), двајцата од Скопје.

По насоки на јавен обвинител настанот е расчистен и квалфикуван како „пожар“.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Хроника

Во Струмица пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете

Read more

ОЈО Скопје оцени дека нема основа да постапува за „Теретана“

Read more

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Read more

Вести

Рекордни 1.002 случаи на коронавирус регистрирани во Полска

Читај повеќе

Битиќи: Неблагодарно е јавните пари да се делат по етничка основа

Читај повеќе

Груби: Субвенциите за малцинските заедници во моментов е само дебата

Читај повеќе
  • play_arrow

Циклонот Јанос пустоши во Грција – двајца загинати, поплави и огромна штета

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина најмоќната жена во САД, судијката Рут Бејдер Гинсбург

Читај повеќе

Не стивнуваат реакциите на бугарскиот меморандум

Читај повеќе

Променливо облачно време со сончеви периоди

Читај повеќе

Тачи го одликува Трамп со Орденот на слободата и го покани да го посети Косово

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Читај повеќе