Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Компанијата Samsung претстави уште една верзија на својот нов флегшип смартфон, а тоа е Galaxy S20 Tactical Edition.

Oд Samsung велат дека S20 Tactical Edition е дизајниран за потребите на војската. S20 Tactical Edition е со неколку дополнителни можности за софтверот и безбедносни опции, а сместен е во куќиште кое се нарекува Juggernaut.

Има исти спецификации како S20, 6,2-инчен OLED екран, Snapdragon 865 процесор, 12 GB RAM, 128 GB интерна меморија, 5G поддршка и 3 задни камери.

Има посебен night-vision mode кој е одлично софтверско решение за потребите на војската. Исто и stealth mode кој ги исклучува сите видови на комуникација(еден вид на авионски режим).

S20 Tactical Ediotion нема да биде пуштен во продажба на пазарот, туку ќе биде достапен само за некои IT партнери, пишува The Verge.

реклама

Мобилни

Vivo ја најави серијата Х50

Read more

Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Read more

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Гик

Маск: Време е Amazon да се разбие

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе
  • filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Читај повеќе