Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Samsung го претстави новиот член на семејството Galaxy A, а тоа е моделот A31.

Galaxy A31 e паметен телефон кој има 4 камери, врвен Infinity-U дисплеј и моќна батерија од 5.000 mAh.

Екранот е со големина од 6,4 инчи и е сместен во тенко куќиште од 8,6 мм.

Главната камера има 48 MP и овозможува снимање и сликање со врвна резолуција.

Батеријата од 5.000 mAh поддржува брзо полнење од 15W и целосно се полни за 30 минути.

Galaxy A31 има напреден Octa core процесор, 4GB RAM и Al Game Booster технологија. Исто така има и интерна меморија од 64 GB која може да се надогради.

Remote video URL
Тагови
реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Читај повеќе

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе