Samsung го претстави смартфонот Galaxy S21 FE

Samsung конечно го претстави новиот член на семејството Galaxy, a тоа е Galaxy S21 FE.

По бројните шпекулации, Samsung официјално го претстави моделот Galaxy S21 FE. Oзнаката FE значи Fan Edition и е резервирана за уред со спецификации на моделите Galaxy S21, но по пониска цена.

Galaxy S21 FE пристигнува со 6,4-инчен екран, AMOLED панел со резолуција 2340х1080 и има фреквенција на освежување од 120 Hz како и S21.

S21 FE го движи Snapdragon 888 процесор во САД, а Exynos е присутен на останатите пазари.

Напред е селфи камерата од 32 MP, позади има 3 камери, главна од 12 MP со оптичка стабилизација, ултраширока од 12 и телефото од 8 MP исто така со стабилизација.

S21 FE е потенок и полесен од претходникот, а го напојува батерија од 4.500 mAh која може да издржи до два дена.

Продажбата почнува на 11 јануари по цена од 749 евра за модел кој има 8 GB RAM и 128 GB интерна меморија.

Тагови
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Мобилни

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Read more

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Read more

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Read more

iPhone на преклопување може да стане реалност

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Starliner на Boeing првпат стигна до Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Читај повеќе

„Соларни“ ќелии кои се полнат ноќе: Како функционираат?

Читај повеќе

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Читај повеќе

Канада го забрани достапот на Huawei до 5G мрежите

Читај повеќе

Океаните достигнаа највисоко ниво на киселост во последните 26.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА откри како ќе изгледа животот на астронаутите на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дроновите достигнаа ново ниво: Оставени сами на себе успешно избегнуваат пречки

Читај повеќе