Samsung подготвува гејмерски смартфон

Многу произведувачи прават одлични гејмерски смартфони, а сега ќе им се приклучи и Samsung.

LetsGoDigital пишува дека нивниот гејмерски смартфон ќе има опција корисниците сами да го вклучуваат и исклучуваат кулерот и на тој начин да ја контролираат температурата на смартфонот.

Samsung моментално нема мобилни телефони со кулер. Од компанијата изјавија дека нема да изнесат повеќе детали за гејмерскиот смартфон сè до објавување на прототипот.

реклама

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Зверев: Новак Ѓоковиќ е како суперкомпјутер

Read more

Мобилни

Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

Read more

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Read more

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Read more
 

Гик

  • play_arrow

SpaceBok е првиот робот дизајниран за Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Читај повеќе

Колку килограми кармин јадеме во просек во текот на животот?

Читај повеќе

Луѓето еволуираат побрзо од кога било, а причината не се генетските промени

Читај повеќе
  • filter

Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот квантен компјутер во Европа инсталиран во Германија

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Читај повеќе

Официјално е потврден петтиот океан на Земјата

Читај повеќе