Филм & ТВ

play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Netflix го објави трејлерот за новиот трилер „His House“ кој пристигнува во јануари.
Read more
play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

WatchMojo состави листа на 20 филмови што ги надминаа очекувањата, иако се очекуваше дека ќе бидат очајни.
Read more

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Публиката со бурен аплауз ја поздрави филмската екипа на „Стела“ на премиерата на првиот македонски семеен детски филм во рамките на Фестивалот на европски филм Синедејс 2020.
Read more
filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Конечно заврши cнимањето на „Avatar 2“  потврди режисерот Џејмс Камерон.
Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

WatchMojo направи листа со 20. најдобри комедии на сите времиња. „Mean Girls“, „Shaun of the Dead“, „The Hangover“, „What We Do in the Shadows“ се само некои од нив. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Глумецот познат по улогата на Шелдон Купер во „The Big Bang Theory“ откри дека тој и неговиот партнер се заразиле со коронавирусот уште во март.
Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Пред повеќе од 6 месеци се појави тизерот за новата серија на HBO која веднаш го привлече вниманието на јавноста бидејќи во главните улоги се Никол Кидман и Хју Грант.
Read more
play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Ако обожавате реални шоуа со реновирање, Netflix знаат точно како да ги задоволат вашите потреби.
Read more

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Enola Holmes“, а по него следуваат „Mulan“ и „Antebellum“.
Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Сосема неочекувано и без претходна најава, Netflix соопшти дека работи на нова хорор серија со сај-фај твист.
Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Додека со нетрпение ја очекуваме втората сезона од „The Mandalorian“, која стана препознатлива по бебето Јода, тимот на Mojo се погрижи да состави 10 работи кои би било интересно да се видат во ова продолжение.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more