Филм & ТВ

Што нуди филмската програма на „Вечерите на женски права“?

Во рамките на програмата на дванаесеттото издание на „Вечерите на женски права“ ќе се одржат проекции на три документарни филма.
Read more

Даниел Крег ќе снима филм во Грција и Србија

Ѕвездата од „James Bond“ филмовите наскоро доаѓа на Балканот каде треба да почне снимањето на вториот дел од „Knives Out“.
Read more

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Netflix го објави трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“ која пристигнува на 11 јуни.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Фиби Буфе на многумина им беше омилен лик од мега популарната серија Friends. Но, сите уживаа, или се смееја, на нејзините крајно необични песни со чудни рими и понекогаш морничани тестови.
Read more
filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Стриминг сервисот Apple Original Films објави фотографии од снимањето на новиот филм на Мартин Скорсезе – „Killers of the Flower Moon“ со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро.
Read more
play_arrow

Најавена и 18. сезона на „Grey's Anatomy“

Телевизиската серија „Grey's Anatomy“ сè уште има што да понуди. ABC објави дека лекарската ТВ-драма ќе се врати и со 18-та сезона.
Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Веројатно повеќето од овие филмови не сте ги гледате, и подобро тоа да остане така.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Конечно е објавен трејлерот за долгоочекуваното продолжение на „Venom“, со Вуди Харелсон како новиот негативец.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Mortal Kombat“, а по него следуваат „Tom Clancy's Without Remorse“ и „Nobody“.
Read more
play_arrow

„Wrath of Man“ со Џејсон Стејтам на врвот на бокс-офисот

Трилерот „Wrath of Man“, со Џејсон Стејтам во главната улога, се најде на врвот на бокс-офисот во Северна Америка, со скромна заработка од 8.1 милион долари.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more