Филм & ТВ

Меколи Калкин стана татко

Од „Сам дома“ до „полна куќа“ – актерот Меколи Калкин го доби првото дете со партнерката Бренда Сонг.
Read more
play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Втор викенд по ред „Godzilla vs. Kong“ е на врвот на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 13.4 долари.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Godzilla vs.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Netflix го објави трејлерот за новата серија од шпанско говорно подрачје со познатиот актер Марио Касас.
Read more

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Британскиот актер Бенедикт Камбербач верува дека би можел да биде нулта ковид пациент на почетокот на избивањето на пандемијата со коронавирусот, пренесе Huffington Post.
Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

„Prince of Persia“ е филм кој е базиран на видеоигра, па дечките на Cinema Sins велат дека не треба да имате многу очекувања за него. Во новото видео, ги преброија сите „гревови“ на овој филм. Погледнете кои се тие.
Read more
play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Netflix подготвува документарна серија за еден од најпознатите сериски убијци во историјата на САД - Дејвид Берковиц кој медиумите го нарекуваа Son of Sam.
Read more
play_arrow

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Како и во многу други филмови, така и „Twilight“ содржи доста грешки кои некако се провлекле и завршиле во крајниот производ.
Read more
play_arrow

50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Крими серијата „Dexter“ веќе одамна е завршена, но за многумина омилениот сериски убиец и натаму е атрактивен за повторно гледање.
Read more
play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Disney го објави вториот трејлер за „Cruella“, филм за познатата негативка Круела де Вил од „101 Dalmatians“.
Read more
play_arrow

Излезе трејлер за новата серија „Jupiter's Legacy“

Netflix денеска го објави трејлерот за новата серија за суперхерои, „Jupiter's Legacy“.
Read more
filter

Девет филмови што не може да ги изгледате докрај

Љубителите на хорор филмови сакаат вознемирувачки сцени, но некои филмови можат да ве вознемират и од многу други причини.
Read more
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Read more