Музика

Шакира го фатила Пике во неверство, фудбалерот се иселил од семејниот дом

Еден од најпознатите парови во Шпанија, фудбалерот Жерар Пике и пејачката Шакира се пред разделба.
Read more

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Поради најавеното дождливо време на 27 и 28 мај, а во консултација со менаџментот на Deep Purple, концертот на групата ќе се префрли во арената „Борис Трајковски“, истиот ден 28 мај.
Read more
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?
play_arrow

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

„Битлси“ се еден од најпопуларните бендови на светот и нивната музика до ден-денес привлекува нови генерации слушатели.
Read more
play_arrow

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

По повод претстојниот документарен филм кој осврнува на приватниот живот и кариерата на Џенифер Лопез, пејачката откри дел од она што ги очекува гледачите, откривајќи како одредени моменти ја навеле да ја преиспита кариерата.
Read more
play_arrow

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Во пресрет на 21.
Read more
play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Кога Кендрик Ламар го објави новиот, петти студиски албум „Mr. Morale & the Big Steppers“, поради големата заинтересираност се срушија Spotify и Apple Music.
Read more
play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Украинската рап група Kalush Orchestra победи на овогодинешното издание на Евровизија со песната „Stefania“. Фронтменот Олех Псиук изјави за Sky News за што всушност се работи во нивната песна.
Read more
play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

По финалното шоу на овогодинешниот Евросонг, се одржа прес-конференција на која победниците - членови на украинската група Kalush Orchestra - се обратија пред публиката и порачаа дека политиката не е единствената причина за нивната победа.
Read more
play_arrow

Кој е фаворит за победа на Евровизија според обложувалниците?

По второто полуфинале на Евровизија, познати се имињата на сите натпреварувачи кои ќе настапат во финалето на 14 мај во арената PalaOlimpico во Торино.
Read more
play_arrow

Како изгледаше настапот на Андреа на Евровизија?

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ не влезе во финалето на Евровизија.
Read more
play_arrow

Народна мелодија, пандемија, љубов: Песни кои ја одбележаа првата вечер на Евровизија

Првата полуфинална вечер на овогодинешниот Евросонг заврши синоќа, а во финалето се пласираа 10 земји: Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и Холандија.
Read more
play_arrow

Познати првите десет земји кои стигнаа до финалето на Евровизија

Синоќа во арената PalaOlimpico во Торино се одржа првото полуфинале на Евровизија каде настапија 17 изведувачи, а десет од нив се пласираа во финалето кое ќе се одржи на 14 мај.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more