Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more
filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

На денешен ден, македонската и балканската музичка мега-ѕвезда Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа на автопатот Загреб – Липовац, кај местото Нова Градишка, во Хрватска.
Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Британската музичарка Адел, која објави дека новиот, четврти по ред албум, по шестгодишна пауза, ќе излезе на 19 ноември под наслов „30“, зборуваше за емоциите што ги носи овој албум, за разводот, за искреноста и
Read more
play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Од сабота македонската детска серија „Зоки Поки“ ќе почне да се емитува и во Србија.
Read more
filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Facebook група укажа на уште една прекрасна карактеристика на обожаваниот и мистериозен холивудски актер Кијану Ривс.
Read more
play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Британската соул дива Адел ја објави нејзината најнова песна наречена „Easy On Me“ во која со светот ги сподели деталите за нејзините животни тешкотии во последните шест години.
Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Бил Козби (84) се соочува со нова тужба за сексуална злоупотреба и силување, овојпат од неговата колешка, актерката Лили Бернард, со која се запознал на сетот за „The Cosby Show“.
Read more

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Моника Белучи ќе глуми во комедијата „Mafia Mamma“, заедно со Тони Колет и Роб Хубел, во режија на Кетрин Хардвик. Режисерката е позната по хорор-романсата „Twilight“.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Во режија на Скот Дериксон наскоро доаѓа хорор филмот „The Black Phone“.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Oд екипата на Screen Junkies објавија искрен трејлер за серијата која ги урна сите рекорди на гледаност.
Read more
play_arrow

Истата маска, нови актери – погледнете го трејлерот за новиот „Scream“

Популарниот хорор филм „Scream“ наскоро ќе добие уште едно продолжение, а Paramount го претстави новиот трејлер кој дава подетален увид во тоа како ќе изгледа петтиот дел од франшизата што беше хит во 90-тите.
Read more

Славниот актер одбива да ја запознае својата тригодишна ќерка

Иако важи за еден од најшармантните актери во Холивуд, а многумина уживаат во неговите романтични комедии, сепак Овен Вилсон е прилично остар кога станува збор за неговата ќерка.
Read more
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more