Сцена

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Американскиот актер Арми Хамер се пријави во Центар за лекување и рехабилитација на Флорида поради зависност од дрога, алкохол и секс неколку месеци по обвинувањата на неговите бивши партнерки дека е садист и кан
Read more
play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне во ниту еден момент не се откажува од напорните тренинзи со кои ја одржува формата.
Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“.  Во серијата се зборува за животот на мажена жена која не може да престане да фантазира за поранешниот дечко кој повторно ѝ се појавува во нејзиниот живот.
Read more

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Дали знаевте дека Трансформерс е јапонско-американска медиумска франшиза произведена од американската компанија за играчки Хасбро и јапонската компанија за играчки Такара Томи?
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Конечно е објавен трејлерот за новиот филм на Стивен Содерберг, крими трилерот „No Sudden Move“.
Read more
play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Годинешните MTV Video Music Awards ја враќаат традиционалната церемонија на доделување на наградите во живо, што ќе се одржи на 12 септември во арената „Барклејс Сентр“ во Њујорк, откако минатогодишното издание се одржа во форма на хибридн
Read more
play_arrow

Хју Џекман ќе глуми во новиот трилер „Reminiscence“

Read more

Некогаш важеше за најголем заводник, денес нема да го познаете

Холивудскиот актер Били Зејн е познат по многу улоги, но најмногу препознатлив е по улогата во „Titanic“ каде глумеше расипан тајкун кој сакаше да се ожени со Роуз (улога што ја толкуваше Кејт Винслет).
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за продолжението на „Gossip Girl“

Љубителите на познатата тинејџерска серија „Gossip Girl“ наскоро ќе може да го гледаат нејзиното продолжение.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм со Ања Тејлор Џој

Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓаат „The Conjuring: The Devil Made Me Do It“, „Cruella“ и „Wrath of Man“.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more