Сцена

play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Куп смеа и авантура, но оваа популарна серија понуди и интересни музички изведби. Ова се најдобрите десет.
Read more

Новиот албум на Адел доаѓа во ноември

Неколку дена откако суптилно најави дека наскоро ќе објави нов албум, британската пејачка Адел објави дека долгоочекуваниот албум „30“ ќе пристигне на 19 ноември годинава.
Read more

Македонскиот кандидат за Оскар е „Сестри“ на Дина Дума

Филмот „Сестри“ во режија на Дина Дума е национален кандидат на Република Северна Македонија за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм” за 2022 година.
Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Обожавателите со нетрпение чекаат да видат каков ќе биде крајот на последната сезона на „La Casa de Papel“. Netflix објави тизер за второто продолжение на петтата сезона која пристигнува на 3 декември.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Објавен е трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“. Во описот за третата сезона на Netflix пишува: „хаосот нуди многу можности“. 
Read more
play_arrow

Популарната серија „Squid Game“ руши рекорди на гледаност

Популарната корејска серија „Squid Game“ на Netflix ја гледале рекордни 111 милиони домаќинства ширум светот, со што оваа серија стана најуспешната серија на оваа платформа.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „Colin in Black and White“

Новата мини серија на Netflix е посветена на поранешниот квотербек Колин Каперник.
Read more

Македонски „Бастион“ во репортажа на Guardian за југословенската поп музика од 80-тите

Британски Guardian направи
Read more
play_arrow

Како изгледа тренингот на Хенри Кавил за улогата во „The Witcher“?

Во текот на актерската кариера Хенри Кавил експериментира и се залага за различни фитнес методи. Така, за сцените во „The Witcher“ презеде делови од бодибилдингот.
Read more
play_arrow

Поради серијата „Squid Game“ сè повеќе луѓе го учат корејскиот јазик

Сè повеќе луѓе се заинтересирани да го учат корејскиот јазик по премиерата на хит серијата на Netflix „Squid Game“, според извештаите на онлајн училиштата за јазици.
Read more
play_arrow

Пет хорор филмови снимени на проколнати места

Продуцентите и членовите на филмските екипи откриле необични работи кои се случувале во текот на снимањето на овие пет хорори.
Read more

Гибс ја напушта „NCIS“ по 18 сезони од серијата

По 18 сезони актерот Марк Хармон одлучи да ја напушти серијата „NCIS“ (Naval Criminal Investigative Service) во која го толкува ликот на Лирој Џетро Гибс.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more