Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

„20th Century Fox“, еден од најпознатите брендови во историјата на филмската ТВ индустрија веќе не постои, откако сопственикот The Walt Disney Company објави дека од денеска ќе се вика само „20th Television“.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

На барање на фановите екипата на Screen Junkies избработи искрен трејлер за филмот „Starship Troopers“.
Read more
play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

На HBO Max платформата ќе почне нова научно-фантастична серија под режија на Ридли Скот.
Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.
Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

WatchMojo во најновото видео на едно место ги собра десетте највпечатливи борбени филмски сцени со Киану Ривс.
Read more

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Актерот и музичар Џаред Лето откри дека ќе ја игра улогата на Енди Ворхол во нов филм за уметникот.
Read more

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Славниот актер Антонио Бандерас на Twitter објави дека е позитивен на коронавирусот. Оваа вест ја соопшти токму на неговиот 60-ти роденден.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

TorrentFreak објави нова листа на пиратирани филмови на BitTorrent, на врвот се наоѓа „The Tax Collector“.
Read more
filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

На денешен ден, 10 август, во 1960 година, роден е Антонио Бандерас (роден Хозе Антонио Домингез Бандера), шпански и холивудски филмски актер, режисер, продуцент и пејач.
Read more
play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Популарната стриминг платформа Netflix има супер програма за следнава недела (10-16 август), и тоа голем дел се премиери.
Read more
play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

На денешен ден, 9 август, во 1986 година, групата „Квин“ за последен пат настапи во живо со својот фронтмен Фреди Меркјури.
Read more

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

HBO Max повторно го одложи снимањето на специјалната епизода на „Friends“ во која актерите од славната ТВ-серија требаше да се соберат по 16 години.
Read more
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more