Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Моќниот Range Rover Sport SVR се појави во една сцена од новиот филм за Џејмс Бонд „No Time To Die“, кој во кината ќе се прикажува од 30 септември.

Во филмот ќе се појави најмоќниот Land Rover кој е направен досега.

Видеото настана на снимањето на off-road сцени, а тимот објасни зошто Range Rover SVR е совршен за ваквиот тип сцени.

Сцената ги покажува перформансите на SUV, а ова дефинитивно ќе биде една од незаборавните моменти во филмот.

Remote video URL

Range Rover SVR има V8 мотор со 575 КС. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 4,5 секунди и достигнува брзина од 283 км/час, а ова го прави да биде најбрзиот Land Rover досега.

Remote video URL
Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобили

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more

Погледнете како изгледа батеријата на електричниот Hyundai Ioniq 5

Read more

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Read more

Едноставни трикови како да ги исчистите седиштата во автомобилот

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Евростат: Романците и Бугарите најсиромашни во ЕУ

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Читај повеќе

Во Врање досега вакцинирани 13.657, а ревакцинирани 11.966 македонски државјани

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Гласањето на болните, немоќните, лицата со COVID-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе